ارز دیجیتال

بانک مرکزی روسیه، شریک اوکراین در مسدودسازی حساب مشترکین روس صرافی رمزارزها!

1400/12/14

به گزارش کوین تلگراف، اخیراً دولت اوکراین خواستار «مسدودکردن» دارایی‌های دیجیتال شهروندان عادی روسیه، به‌دلیل جنگ ادامه‌دار بین دو کشور شده است. متحدان اروپایی‌ اوکراین نیز نگرانی‌های روبه‌افزایشی درباره استفاده روسیه از ارزهای دیجیتال برای دورزدن تحریم‌های غرب دارند.

با این حال، به نظر می‌رسد که یکی از بزرگترین حامیان منع دسترسی شهروندان عادی روسیه و مؤسسات مالی این کشور به ارزهای دیجیتال، در واقع خود بانک مرکزی روسیه (CBR) است. همان طور که خبرگزاری محلی «tass.ru» روز پنجشنبه گزارش داد، بانک مرکزی روسیه همچنان به موضع خود مبنی بر ممنوعیت عرضه، استخراج و گردش ارزهای دیجیتال در این کشور پایبند است.

 

یک مقام مسئول در بانک مرکزی روسیه:

بانک مرکزی در حال حاضر از موضعی که قبلاً در سایت رسمی اعلام و منتشر کرده بود حمایت می‌کند. بنابراین در رابطه با این موضوع چیز جدیدی برای گفتن وجود ندارد.

بر اساس گزارش هفته پیش مؤسسه تحقیقاتی آرکان ریسرچ، حجم معاملات روزانه تتر به روبل در صرافی بایننس به بالاترین حد خود، یعنی ۳۵ میلیون دلار رسیده است. به نظر می‌رسد کاربرانی روسی شبکه‌های اجتماعی عمیقاً نگران کاهش ارزش روبل و نحوه استفاده از ارزهای دیجیتال برای محافظت از پس‌انداز خود هستند.

نظر خود را با ما به اشتراک بزارید

نام *
ایمیل
متن کامنت *