بازارهای مختلف در هر دوره‌ی زمانی‌ای ویژگی‌های خاص خود را دارند. همه‌ی این بازارها قرار نیست طبق یک اصول و قاعده رشد و افول را تجربه کنند. هر اتفاقی تاثیر خود را در بازار دارد. در حال حاضر نیز شرایط کشور به شکلی پیش می‌رود که سرمایه‌گذاری برای پیشی گرفتن از تورم یک نیاز است. با نگاهی به آینده سه بازار طلا، بورس، ارزهای دیجیتال که در حال حاضر بهترین مسیر برای سرمایه‌گذاری هستند در کنار تحلیل روند بازار خودرو و مسکن باید یک سبد سرمایه‌گذاری مناسب برای خود ایجاد کنیم.
طلا نه فقط در ایران بلکه در تمام دنیا یک دارایی مهم و با ارزش محسوب می‌شود و در خیلی عوامل موثر است. اما در دنیا قیمت طلا یک مقدار ویژگی‌هایی دارد که با دنیا متفاوت است. سوالی که همیشه برای ما وجود دارد آینده قیمت طلا و صرف داشتن خرید یا فروش این دارای‌ست اما برای اینکه بدانیم کار درستی می‌کنیم یا خیر باید ویژگی‌های این بازار و عوامل موثر در کاهش و یا افزایش قیمت آن را بدانیم. با توجه به این مسائل می‌توان خرید یا فروش مناسبی داشت.
در دنیای دیجیتال اینستاگرام جایگاه بسیار ویژه و مهمی دارد. امروزه داشتن صفحه در اینستاگرام برای یک کسب‌وکار یکی از واجبات است. اینستاگرام نقش ویترین را برای شما دارد. اما موفقیت در این صفحه مجازی به راحتی به‌دست نمی‌آید. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا با وجود فعالیت مداوم باز هم نمی‌توانم فروش مناسبی از صفحه داشته باشم یا اینکه چرا تعدد فالوورها آنقدر که باید رشد ندارد. موفقیت در اینستاگرام نیاز به عملکرد مناسب با ویژگی‌‌های این پلتفرم دارد و با دقت به این نکات امکان موفقیت را می‌توانید بالا ببرید.
یکی از سیگنال‌هایی که می‌توان از تابلوخوانی دریافت کرد کد به کد کردن روی یک سهم است. در کد به کد سهامداران حقوقی از طریق کد بورسی افراد حقیقی که در اختیار دارند سعی در جو سازی و تغییر در میزان خریدار و فروشنده در سهم شروع به خرید سهام می‌کنند و سعی می‌کنند سهم را از چنگ سهامداران عادی خارج کنند. در این روش خریدار و فروشنده در واقع فرقی ندارند و سهامدار حقوقی به کدهای حقیقی خود می‌فروشد ولی سهامداران معمولی با دیدن فروش سهامدار حقوقی و ایجاد صف فروش، دست به تصمیم احساسی می‌زنند.
تفکر غلطی که در بین خیلی از سرمایه‌گذاران در بازار بورس وجود دارد این است که با خرید و فروش یک سهامدار حقوقی باید ما هم دست به خرید و فروش بزنیم در حالی که اتفاقا سهامداران حقوقی و افراد با سرمایه خیلی زیاد دقیقا با همین شیوه سعی در جمع آوری یک سهم خوب و یا فروش یک سهم با قیمت بالاتر از قیمت واقعی خود دارند. این افراد با توجه به سرمایه خیلی زیادی که دارند می‌توانند در تغییر روند و ساختن یک جو روانی در بازار موثر باشند و با استفاده از این قدرت به اهداف خود برسند. این افراد را می‌توان بازیگران اصلی بورس نامید.
شاید این تجربه را داشته باشید که ناظر بازار بورس به دلیل افشا اطلاعات با اهمیت، خرید و فروش در یک سهم را متوقف کرده اما ممکن است ندانید چه معنایی دارد. افشا اطلاعات با اهمیت در سایت کدال صورت می‌گیرد که در واقع گزارشاتی بلند مدت یا کوتاه مدت از مسائل مالی یک نماد است. البته این افشا اطلاعات شاید به نظر منفی برسد اما همیشه این‌طور نیست و گاهی اتفاقات مثبتی درحال رخ دادن در یک نماد باعث افشا اطلاعات آن می‌شود و بسته به چند عامل ممکن است بین یک یا چند روز بسته شود و امکان خرید و فروش نداشته باشد.