حقوقی‌ها، مانع تعادل بازار بورس هستند

پست شده توسط فرشاد اعظمی


تاریخ انتشار : 1399/6/19


حقوقی‌ها، مانع تعادل بازار بورس هستند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با بیان این‌که حمایت از بازار بورس در تمام بازارهای بورس جهانی وجود دارد، گفت: شرایط عرضه و تقاضا در بازار بورس ایران باید به تعادل برسد و این تعادل باید از طریق بازارگردان‌ها اتفاق بیفتد نه حقوقی‌ها.

به گزارش تریدمنت و به نقل از ایسنا، احمد محرم‌زاده در جلسه علنی مجلس با اشاره به سپری شدن چهار ماه از یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: چه خدمات و اقداماتی برای رفاه و معیشت مردم در نظر گرفته‌ایم؟ البته می‌دانم تصمیماتی گرفته شده اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: وضع مردم از حیث تورم و گرانی بسیار بد است. انتظار داریم اقدامات انقلابی توسط مجلس یازدهم هرچه سریع‌تر صورت گیرد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان مظلوم با گرانی وحشتناک کود و بذر و عدم فروش محصولات مواجه هستند. آنها باید چگونه زندگی کنند و زنده بمانند؟

این عضو کمیسیون عمران مجلس خطاب به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: چرا قیمت آهن، میلگرد و فولاد را گران کردید. آهن که جزء کالاهای وارداتی نیست این ظلم بزرگی است که منجر به گرانی خودرو و مسکن می‌شود.

محرم‌زاده در مورد وضعیت بازار بورس اظهار کرد: وضعیت کنونی بورس نگران‌کننده است. در همه کشورهای جهان از بورس حمایت می شود، البته این حمایت‌ها از طریق بازارگردان‌ها و صندوق‌های سرمایه‌ گذاری اتفاق می‌افتد. شورای عالی بورس در ایران باید راهکارهای عملیاتی و اجرایی برای حمایت از بورس اتخاذ کند.

به گفته وی، شرایط عرضه و تقاضا در بورس باید به تعادل برسد و این تعادل باید توسط بازارگردان‌ها اتفاق بیفتد نه حقوقی‌ها. حقوقی‌ها وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

محرم‌زاده در ادامه گفت: کارخانجات و شرکت‌ها به طور متوسط با افزایش ۱۰۰ درصدی فروش روبرو بودند و این بازار باید هرچه سریع‌تر به تعادل می‌رسید اما در حال حاضر رفتار حقوقی‌ها مانع تعادل در بازار بورس شده است.

جستجو