چرا خودرو دوباره گران شد؟

پست شده توسط فرشاد اعظمی


تاریخ انتشار : 1399/6/18


چرا خودرو دوباره گران شد؟


با سقوط بازار بورس، حجم زیادی از نقدینگی از این بازار به سمت سایر بازارها میل پیدا کرد. همچنانکه طی 2 هفته اخیر بازارهای مسکن، خودرو ، ارز و طلا متحول شد.

البته هنوز درباره ادامه روند افزایش نرخ در این بازارها ابهاماتی وجود دارد. برخی کارشناسان اعتقاد به آن داشته که با بازگشت بورس به روزهای اوج تاحدود زیادی تورم ناشی از سرگردانی نقدینگی مهار خواهد شد.

80 درصد تعویق در تحویل خودرو


سهیل معمارباشی مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت در عین حال تاکید بر این مساله دارد که دلایل دیگری موجب به افزایش دوباره قیمت‌ها در بازار خودرو موثر بوده است.

معمار باشی در این رابطه ابتدا به ساکن 80 درصد خودروهای تحویلی خودروسازان را تعهدات معوقه آنان می‌داند. به گفته وی، در شرایط کنونی فعلا خودروسازان توانایی پاسخگویی به تعهدات جدید و احتمالی را ندارند.

بازار خودرو تحت تاثیر بازارهای داخلی

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت در عین حال وضعیت اقتصاد کلان و بازارهای داخلی را عامل مهمتر در افزایش نرخ خودرو عنوان می‌کند. او گفته است؛ اتفاقاتی که در بازار خودرو می‌افتد تابعی از شرایط عرضه خودرو نیست و از شرایط فعلی اقتصاد کلان کشور پیروی می‌کند.


معمارباشی در عین حال به این نکته اشاره می‌کند: بخش عظیمی از افزایش قیمت‌ها به حوزه بانک مرکزی و تامین نقدینگی و بخش دیگری به تعهدات معوق خودروسازان برمی‌گردد.

در انتظار مهار تورم در بازار خودرو


این در حالی است که چنانچه خودروهای عرضه شده به بازار به تعهدات و تقاضاهای جدید تعلق گیرد، قیمت در بازار خواهد شکست. اما طبق برآوردها میزان تقاضای خودرو در کشور سالانه حدود یک میلیون دستگاه است؛ که روزانه حدود ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ تقاضای جدید برای خودرو ایجاد می‌شود.


کمااینکه تولید خودرو در سال جاری در مقایسه با سال گذشته، افزایش ۲۰ درصدی و عرضه آن نیز افزایش حدود پنج درصدی داشته است. البته ۱۵ درصد مابقی مربوط به تولید ناقص خودروسازان بوده است.

خودروسازان به دلیل کاهش تولید طی سال گذشته، نتوانسته‌اند تعهدات قبلی خود را پاسخ دهند. بنابراین بخش زیادی از تحویل‌های روز مربوط به تعهدات قبلی است و تقاضاهای جدید را پوشش نمی‌دهد.


هرچند که گفته می‌شود که خودروسازان طرح‌های توسعه‌ای را متوقف نکرده و ملزم به عرضه خودروی ارزان قیمت با موتور کم‌مصرف هستند .

شنیده می‌شود که هردو خودروساز بزرگ کشور در حال پیگیری آن هستند و تا پایان امسال نمونه این خودروها به بازار عرضه خواهند شد؛ نکته‌ای که امیدوار کننده است بلکه ادامه روند تورم در بازار خودرو مهار شود.

چالش در داخلی سازی قطعات خودرو

اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که با توجه به شرایط موجود داخلی‌سازی قطعات تا جایی که صرفه اقتصادی داشته باشد، به نفع تولید داخل خواهد بود.

لذا باید عمق ساخت داخل هم مشخص شود که قرار است تا کجا پیش رود. در همه دنیا برخی قطعات چنانچه در تیراژ بالا و بین‌المللی تولید نشوند، صرفه اقتصادی نخواهند داشت.


در بازار آزاد نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی داشت؛ چرا که بازار تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. در حوزه تولید و عرضه به طور قطع افزایش خواهیم داشت که امید است با افزیش تولید و به‌تبع آن عرضه، قیمت‌ها کاهش یابد.

ضمن اینکه با وجود شرایط کرونا، در کل دنیا تولید خودرو کاهش یافته اما تولید خودرو در ایران ۲۰ درصد رشد نیز داشته است.

جستجو