پول تنها شرط موفقیت نیست

پست شده توسط فرشاد اعظمی


تاریخ انتشار : 1399/7/15


پول تنها شرط موفقیت نیست

شاید خیلی‌ها تا حرف ثروتمند شدن به میان می‌آید، سریعا بگویند که ما پولی نداریم! اما واقعیت این است که پول تنها شرط شما برای موفقیت نیست. قطعا وجود پول، میتواند مسیر شما را تسهیل کند ولی نداشتن آن به معنای عدم موفقیت شما نیست. شما می‌توانید ثروتمند شوید، اگر راه درست را بلد باشید.

شما برای موفقیت، نیازمند دانش و آگاهی، خلاقیت، پشتکار و البته مقداری سرمایه متناسب هستید. این عوامل میزان مشخص و معینی ندارند و با کم و زیاد کردن هرکدام شما می‌توانید شانس خودتان را برای موفقیت افزایش یا کاهش بدهید. شاید شما سرمایه کمی داشته باشید ولی این کمبود را می‌توانید با افزایش دانش و خلاقیت جبران کنید.

بنابراین شما اگر یک سرمایه‌دار نیستید، می‌توانید علم و دانش خودتان را ارتقا بدهید. البته بحث علم و آگاهی یک مبحث بسیار مهم و گسترده است. اولین نکته درباره دانش و آگاهی، میزان سواد و شناخت شما از بازار مورد نظر است. شما اگر دنبال معامله در بازار طلا هستید، باید کاملا نسبت به آن آگاه باشید. اینکه طلا و مشخصات آن را بدانید. تفاوت قیمت جهانی و داخلی را درک کنید و نیز انواع بازارهای طلا را بشناسید.

همچنین شما برای موفقیت در بازاری مانند بازار طلا باید تمام عوامل تاثیرگذار داخلی و خارجی بر قیمت و ارزش و حجم معاملات طلا را بدانید. مسائل سیاسی، اقتصاد جهانی و داخلی و البته برخی اتفاقات غیرمنتظره مانند کرونا و جنگ می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد.

علاوه بر این نیز، شما باید بدانید که چه شخصیت و توانایی در عرصه اقتصادی دارید. اگر فرد صبوری نیستید، دنبال بازارهای بلندمدت نروید یا اگر رفتید، خودتان را تغییر بدهید. اگر شما خیلی محافظه‌کار هستید، دنبال بازارهایی که ریسک‌پذیری بالایی دارند، نروید.

بازاری مانند بورس همیشه در التهاب و ریسک است و جایی برای انتخاب‌ها و تصمیمات احساسی نیست. فراموش نکنید که شما در هر بازاری اگر سرمایه بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای کسب درآمد در کوتاه مدت دارید. البته اگر چنین امتیازی را ندارید باید صبور باشید و از انتخابات هیجانی و بدون منطقی و ریسکی اجتناب کنید.

خلاقیت در این میان کلید موفقیت بسیاری از سرمایه‌گذاران و تاجران است. همیشه کسانی که اولین هستند، شانس موفقیت بیشتری دارند. بنابراین سعی نکنید که راه‌های قدیمی را دوباره بروید. چراکه شما با این انتخاب صرفا یک بازار فرسایشی و اشباع شده را انتخاب کردید. شما باید بدانید که چه راه جدیدی را باید رفت و می‌توانید در آن راه جدید موفق باشید.

کسب و کارهای اینترنتی بهترین مثال برای بحث خلاقیت هستند. خیلی از فعالان کسب و کار که امکان بازگشایی فروشگاه نداشتند، محصولات خودشان را در شبکه‌های اجتماعی معرفی کردند. همین اتفاق هم باعث شد که بسیاری از آنان حتی از فروشگاه‌های معتبر هم رشد بهتری داشته باشند.

البته نکته مهمی که نباید در بحث خلاقیت و نوآوری فراموش کرد، این است که خلاقیت با ریسک‌پذیری بی قید شرط، تفاوت دارد. شما برای انتخاب راه‌های جدید باید قبل از هرچیز تمام جوانب کار را بسنجید. قرار نیست هر راه جدیدی حتما جواب درست و دلخواه را به شما بدهد. حتما از تجربیات دیگران استفاده کنید.

پس شما برای موفقیت به عوامل زیادی نیاز دارید که پول فقط یکی از این عوامل است. لذا اگر سرمایه‌دار نیستید، هرگز ناامید نشوید. شما برای موفقیت در بازارهای مالی باید اراده کافی داشته باشید و با پشتکار و دانش و خلاقیت راه را تا رسیدن به مقصد نهایی ادامه بدهید.

جستجو