ارزش سهام عدالت کاهش یافت

پست شده توسط فرشاد اعظمی


تاریخ انتشار : 1399/6/10


ارزش سهام عدالت کاهش یافت

روند نزولی شاخص بورس در دو هفته اخیر روی ارزش سهام عدالت نیز تاثیر گذاشت. این روند باعث شد ارزش این سهام نسبت به سه هفته گذشته، حدود سه میلیون تومان کاهش یابد.

پس از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند.

صعود ارزش سهام عدالت

بر این اساس و طبق آخرین به روز رسانی گزارش دارایی که مربوط به تاریخ چهارم شهریور است؛ ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان کمی بیشتر از ۱۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان است.

این درحالی است که ارزش این سهام در تاریخ ۱۳ مردادماه، کمی بیش تر از ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

همچنان برخی معتقدند نمی توان نقش فشار فروش سهام عدالت را در ریزش بازار نادیده گرفت؛ زیرا اواخر مرداد ماه بود که کارگزاری ها حجم عظیمی از سفارش های ثبت شده سهام عدالت را ناگهان در بازار عرضه کردند.

این کار باعث ترس سهامداران دیگر و تبدیل صف خرید سهم ها به صف فروش شد.
اتفاقی که باعث شد مسئولین تصمیم بگیرند برای حمایت از بازار سرمایه و حقوق سهامداران، فروش سهام عدالت را بلوکی کنند. از ۲۸ مردادماه فروش سهام عدالت به صورت بلوکی با نماد ۲ در بورس انجام می‌شود.

فروش سهام عدالت بعد از آزادسازی

تا کنون حدود ۱۱ درصد از هم‌وطنان که مشمول سهام عدالت بوده‌اند، تصمیم گرفتند بخشی از سهام خود را بفروشند؛ در واقع اکثریت قریب به اتفاق سهامداران سهام عدالت، به ارزندگی سهم خود پی برده و ترجیح داده‌اند که از آن نگهداری کنند.

گفتنی است که از ۱۰ خرداد تاکنون که آزادسازی سهام عدالت و امکان فروش آن فراهم شده است؛ بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان دارایی سهام عدالت در بازار فروخته شده است. همین طور وجوه آن در سطح مشمولان سهام عدالت با کد ملی و شماره شبایی که در اختیار ما قرار داده‌اند، تسویه و پول آن واریز شده است.

جستجو