سرمایه‌گذاری در طلا بدون ذخیره فیزیکی با استفاده از ارزهای دیجیتال استیبل کوین

پست شده توسط علی هاشم


تاریخ انتشار : 1399/6/4


سرمایه‌گذاری در طلا بدون ذخیره فیزیکی با استفاده از ارزهای دیجیتال استیبل کوین

از سال‌های قبل مردم برای سرمایه کذاری و حفظ دارایی هایشان به خرید فلزات گران بهایی مثل طلا علاقه داشتند، اما برای خرید طلا نیاز به حفظ فیزیکی آن در یک مکان هست و در صورت تزئینی بودن طلای خریداری شده مشکلاتی مثل اجرت در قیمت تأثیر منفی دارد. به همین دلیل با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال یک ارز دیجیتال با پشتیبانی طلا برای حفظ دارایی بدون نگهداری فیزیکی آن بودند که در حال حاضر 3 ارز دیجیتال استیبل کوین با پشتیبانی طلا وجود دارد که قیمت آن ها با بالا و پایین شدن قیمت طلا تغییر میکند و نگرانی­‌های خرید طلای فیزیکی را ندارند.

ارز­های دیجیتالی دارای پشتوانه طلا بر خلاف دیگر استیبل کوین­‌ها مثل تتر که از دلار یا دیگر ارز های رایج به عنوان پشتوانه استفاده میکنند، از طلا به عنوان پشتوانه خود بهره میبرند که در واقع به ازا هر توکن صادر شده، طلا فیزیکی توسط صادر کنندگان توکن در بانک­ها قرار داده میشود. نگهداری این ارزها بر روی کیف پول­‌های مجازی باعث بالا رفتن سرعت خرید و فروش و نقد شوندگی راحت شده و با توجه به کمتر بودن ریسک نگهداری نسبت به طلا فیزیکی میتوان برای خرید آنها دست به کار شد. در این مقاله سعی به معرفی و بررسی این سه توکن دارای پشتیبانی از طلا دارید.

تتر‌گلد

تتر به عنوان بزرگترین صادرکننده ارز دیجیتال استیبل کوین با پشتوانه‌ی دلار به تازگی اقدام به عرضه توکن­‌های با پشتیبانی طلا کرده که هر توکن آن معادل یک اونس تروا طلا از یک شمش طلا گود دلیوری لندن است که در یک خزانه سوئیسی ذخیره میشوند. تترگلد با نام اختصاری XAUT شماره سریال طلا خریداری شده را به شما میدهد و میتوانید آن را با پول نقد تعویض کنید یا طلا فیزیکی خود را دریافت کنید. تمامی کیف پول‌هایی که از تتر و اتریوم پشتیبانی میکنند را میتوان به عنوان کیف پول تتر‌گلد هم استفاده کرد چون توکن های آن بر روی بلاک چین تتر و اتریوم جا­‌به­‌جا میشوند.

پکس‌ گلد

پکس‌گلد با توکن PAXG، دیگر استیبل کوین دارای پشتوانه طلا هست و هر توکن آن معادل یک اونس تروا طلا از یک شمش طلا گود دلیوری لندن است که در خزانه شرکت برینکس نگهداری میشود و مالکیت آن­ها متعلق به دارندگان توکن‌های پکس گلد است که امکان خرید و فروش و دریافت فیزیکی طلای خود را دارند. برای ذخیره این توکن هم میتوانید از تمامی کیف پول‌های اتریوم استفاده کنید.

دیجیکس گلد

به آخرین استیبل کوین دارای پشتیبانی طلا میرسیم که دیجیکس‌گلد با توکن DGX نام دارد. این توکن توسط یک شرکت سنگاپوری عرضه میشود و ارزش آن با یک گرم طلا برابری میکند. ذخیره طلای دیجیکس‌گلد در خزانه­‌هایی در سنگاپور و کانادا نگهداری میشود و قابلیت خرید و فروش و دریافت را به راحتی به شما ارائه میدهد و به راحتی هرجایی امکان دسترسی و حمل و نقل آن را دارید.

طلا بخریم یا ارز دیجیتال طلا؟

احتمال خیلی زیاد تجربه خریداری طلا را دارید و برای خرید و فروش آن دچار مشکلاتی شدید اما ممکن است در حال حاضر خیلی به خرید استیبل کوین‌های دارای پشتیبانی طلا اعتماد نکنید و ترجیح دهید سرمایه­‌ای که دارید همیشه برای شما قابل لمس و اصطلاحا جلوی چشمتان باشد، اما شاید این نگاه بخاطر عدم شناخت درست از بازار ارز­های دیجیتال و یا تبلیغات منفی از این بازار باشد. شرکت­‌های عرضه کننده توکن­‌های دارای پشتیبانی طلا با قوانین سختگیرانه و تاییدیه از اتحادیه­‌های مختلف هستند که خریدن آن­ها هیچ تفاوتی با طلای واقعی و فیزیکی ندارد، بجز مزایایی مثل ریسک نگهداری و حمل و نقل و از این دست مشکلات نسبت به طلا فیزیکی و امنیت آن هم با توجه به استفاده از بلاک چین بسیار بالا و قابل اعتماد است.

جستجو