بازارهای پرطرفدار این روزها

پست شده توسط علی هاشم


تاریخ انتشار : 1399/6/13


بازارهای پرطرفدار این روزها

با افزایش نرخ تورم و مشکلات اقتصادی مردم برای حفظ دارایی و عقب نماندن از گرانی‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری در بازارهایی هستند که علاوه بر سود بالا از ریسک کمی هم برخوردار باشند.

تلفیق ریسک پایین و سود بالا در بازار جایگاهی ندارد. تنها سرمایه‌گذاری با ریسک پایین، داشتن یک حساب سپرده بلند مدت نزد بانک است که آن هم در برابر افزایش قیمت‌ها و نرخ تورم افسار گسیخته در اقتصاد ایران یک شوخی به نظر می‌رسد. به همین دلیل مردم به سمت خرید طلا،زمین،مسکن،خودرو و... علاقه بیشتری دارند و بعد از تشویق‌های دولتی به سمت بورس حرکت کردند. حضور در بازارهایی مثل طلا و دلار ریسک پایین‌تری دارد اما از نظر سود تقریبا شما کمی بیشتر از تورم سود می‌کنید و در واقع فقط حفظ ارزش در آن جلوه می‌کند تا سود. بورس نیز با وجود سودهای فراوان در روزهای اخیر با ریزش روبرو شد که همین موضوع نشان دهنده بالا بودن ریسک در بازار بورس است.

چه بازارهایی مناسب سرمایه‌گذاری هستند؟

در این بین تب فعالیت‌هایی داغ شده که بتوان به سرعت در آن به سود بالا رسید. یکی از این راه‌ها معاملات لحظه‌ای به‌خصوص در بازار طلا است. منظور از معاملات لحظه‌ای همان نوسان‌گیری از قیمت طلا بطور مداوم در طول یک روز است. چنین کاری شاید از سود بسیار بالایی برخوردار باشد اما در کنار آن نمی‌توان بدون هیچ دانشی دست به نوسان‌گیری زد.

روانشناسی در معاملات لحظه‌ای

معاملات لحظه‌ای طلا یک استراتژی با سود بسیار بالا در طول یک روز است. اما همین طمع برای سود زیاد باعث حضور سریع و از دست دادن سرمایه افراد می‌شود. در چنین بازاری به دلیل از دست دادن سرمایه، افراد هیجانی‌تر از قبل رفتار می‌کنند و سعی در پافشاری بر اشتباهات خود دارند. راهی که باید برای نوسان‌گیری در بازارهایی مثل طلا در نظر بگیرید یک دوره آموزش کامل و جامع برای مدتی قابل ملاحظه و بعد از آن حضور در این بازار به‌صورت مجازیست.

معامله مجازی چیست؟

معامله مجازی در واقع همان معامله واقعی در بازار بدون هیچ پول و سودی‌ست. شما طبق نمودارهای لحظه‌ای و واقعی تحلیل می‌کنید و یک عدد فرضی را برای خود در نظر می‌گیرید. بعد از این که خرید و فروش مجازی را انجام دادید، باید شروع به تجزیه و تحلیل معامله و استخراج اشتباهات خود کنید. این کار را آنقدر باید تکرار کرد تا به کمترین میزان خطا در طول یک روز برسید.

بعد از آن که به خود و تحلیلی که انجام می‌دهید بطور کامل اعتماد پیدا کردید می‌توانید شروع به معامله با پول واقعی کنید.

معاملات لحظه‌ای طلا قطعا سود بسیاری دارد اما به هیچ عنوان بدون آموزش و بدون گذراندن مدتی در معاملات مجازی دست به خرید و فروش واقعی نزنید.

جستجو