اینستاگرامی که ویترین است

پست شده توسط علی هاشم


تاریخ انتشار : 1399/6/30


اینستاگرامی که ویترین است

خیلی سخت است کسب‌وکاری را پیدا کنیم که در حال حاضر در اینستاگرام فعالیت نداشته باشد یا حداقل هیچ تلاشی را برای فعالیت در اینستاگرام نکرده باشد اما اینکه توانسته موفق باشد یا خیر مسئله‌ای است که باید مورد بررسی قرار گیرد. اینستاگرام شما هرچقدر هم موفق و درست عمل کند در نهایت یک ویترین مناسب برای شماست. تا به حال از مغازه‌ای خرید کردید که فقط ویترین داشته باشد و شما از طریق ویترین خرید کنید؟

اینستاگرام را بزک کن

صفحه‌ی اینستاگرامی که بدون هیچ زیبایی‌ای قرار باشد فقط یک عکس معمولی را قرار دهد چرا باید انتظار پیشرفت و فروش داشته باشد؟ شما در مغازه هم بدون هیچ طراحی و توجه به مسائل زیبایی لباس‌ها را پرت می‌کنید روی هم؟

نداشتن هیچ جذابیت بصری در اینستاگرامی که تمامی محوریتش بر روی زیبایی و جذابیت است یعنی مرگ صفحه شما. تا به حال عکسی از خود که زیبا نباشید در صفحه شخصی قرار دادید؟ این رویکرد باید برای صفحه کاری شما هم وجود داشته باشد تا بتوانید با تمرکز بر دیگر نکات مهم، در اینستاگرام یک صفحه قوی داشته باشید.

اصولی پست بذار

پس تا اینجا فهمیدیم نباید نگاهی گذرا به عکس‌هایی که از محصول می‌گذاریم داشته باشیم. تمامی فاکتورهایی که یک ویترین خوب از نظر رنگ، نور، چیدمان دارد را رعایت کنید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که دلیلی ندارد فقط و فقط از محصولات خود عکس بگیرید. شما در صفحه خود در حال انتقال یک تجربه هستید. تجربه‌ای که باید ارزش دنبال کردن داشته باشد. این تجربه می‌تواند آموزش‌های مربوط به محصول باشد یا هرچیز دیگری. در این صورت می‌توانید با مخاطب ایجاد تعامل کنید و با انتقال حس و تجربه خوب، به دنبال جذب مخاطبینی که برای آن برنامه‌ریزی کردید باشد.

البته این حرف را نباید اینطور برداشت کنید که حتما باید آموزشی ارائه بدید. انتقال تجربه برای هر کسب‌وکاری متفاوت است. ممکن است ارائه دادن یک سبک زندگی برای یک کسب‌وکار انتقال تجربه باشد ولی برای شما نباشد.

ببخشید چجوری سفارش بدم؟

قطعا اگر ایسنتاگرام قوی‌ای داشته باشید با این سوال بارها روبرو شدید که "چجوری باید سفارش بدیم". راهی که وجود دارد هم دایرکت یا شماره واتس‌اپ است و از این طریق باید آن‌ها را دعوت به خرید کنیم.

اما داشتن یک استراتژی و مسیر قوی برای ثبت سفارش که هم حس راحتی به مخاطب ارائه دهد و هم اعتماد، توانایی انتقال یک تجربه خرید خوب به مشتری را دارد. حتی اگر فقط قرار است از طریق دایرکت اینستاگرام مراحل فروش را ثبت کنیم بهتر نیست برای آن هم برنامه‌ریزی داشته باشیم؟

جدای از آن بارها شده یک خریدار بعد از ثبت سفارش در دایرکت، ساعت‌ها منتظر پیام شما شده و همین موضوع یک حس بد و حتی عصبانیت درش ایجاد کرده تا سفارش خود را کنسل کند.

پس فرقی نمی‌کند دوست دارید از چه طریقی فروش ثبت شود بلکه داشتن یک مسیر منطقی برای این کار بسیار بسیار مهم است.

گوگل را در آغوش بگیر

شاید داشتن یک سایت و بالا آوردن آن برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین نیاز به هزینه و زمان زیادی داشته باشد ولی نگاه به یک سایت فروشگاهی باید کامل شبیه به یک مغازه واقعی باشد. یک مغازه واقعی هم به هزینه و زمان زیادی نیاز دارد تا به سوددهی برسد. داشتن یک سایت برای ویترین اینستاگرام بسیار مفید و پربازده است.

در خاطر داشته باشید که تقریبا 90 درصد فروش‌های مهم اینترنتی از طریق گوگل صورت می‌گیرد و نه از طریق دیگر راه‌های خرید آنلاین.

جدای از آن شما با داشتن یک سایت دیگر هیچ نگرانی‌ای برای ملی شدن اینترنت یا فیلترینگ هیچ سایت و برنامه‌ای ندارید چون همه چیز به صفر تبدیل نمی‌شود.

جستجو