از آمیخته بازاریابی کاتلر تا آمیخته بازاریابی 4E

پست شده توسط علی هاشم


تاریخ انتشار : 1399/6/16


از آمیخته بازاریابی کاتلر تا آمیخته بازاریابی  4E

فیلیپ کاتلر به عنوان پدر بازاریابی نوین شناخته می‌شود که برای بازاریابی یک مدلی را تحت نام آمیخته بازاریابی 4P پیشنهاد داد که می‌توان گفت هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و پیشنهادها و روش‌های بعد از آن هم همگی تحت تاثیر آمیخته بازاریابی فیلیپ کاتلر بودند.

عصر تولید

بعد از طی کردن مراحل مختلف از زندگی بشر و چالش‌های متعددی که پشت سر گذاشت رسید به دورانی که نیازهای زیادی داشت و برای رفع این نیازها باید تولید می‌کرد. انقدر مردم در زندگی نیازهای متعدد داشتند که فقط لازم بود تولید کنید تا محصول به‌سرعت فروخته شود. به همین دلیل هرروز به تعداد تولیدکنندگان افزوده می‌شد تا نیاز مردم را رفع کنند.

عصر فروش

کمی بعدتر، انبار محصولات پر شده بود و تولیدکنندگان برای فروختن به مشکل خوردند. اینجا انقدر رقابت و عرضه زیاد شده بود که به راحتی نمی‌توانستید محصول خود را بفروشید. برای حل کردن این مشکل نیاز بود یک سری آدم با خصوصیات خوب بصری و توانایی سخن‌وری بالا برای فروش محصولات استخدام شوند. کم‌کم در این مسیر تجربیاتی کسب شد تا در راستا فروش بالا به‌کار برده شود.

عصر بازاریابی

این مسیر هرروز درحال تغییر بود و باید با نوآوری پیش می‌رفت. دیگر نیاز مردم تغییر کرده بود و گاهی نیاز بود محصولاتی جدید تولید کرد و برای مردم ایجاد نیاز کرد. مردم تا قبل از آن به کفش احتیاج پیدا می‌کردند اما از اینجا به بعد شما بودید که باید کفش ورزشی تولید می‌کردید و برای این محصول نیاز ایجاد می‌کردید. برای چنین کاری فقط و فقط به بازاریابی نیاز بود تا بتوان هم دغدغه‌های جدید را کشف کرد و هم برای آن‌ها دغدغه ایجاد کنید.

عصر ارتباطات

در این عصر بود که با مفاهیم جدیدی مثل برند و مشتری‌ وفادار و ارتباط مداوم آشنا شدیم. دیگر کسب‌وکارها وظیفه داشتند رابطه‌ای بلند مدت و دائم با مشتری‌ها داشته باشند و در ذهن مشتری به عنوان یک چهره با خصوصیات مختلف نقش ببندند. اینجا بود که ارتباطات موثر شکل گرفت.

کاتلر و بازاریابی نوین

فیلیپ کاتلر برای بازاریابی مفهومی جدید ارائه داد. مفهومی که قبل‌تر نیز از آن صحبت شده بود ولی کاتلر بود که توانست آن را به اجرا و مفهوم‌سازی برساند. او گفت برای بازاریابی باید چهار چیز که با حرف P آغاز می‌شود را در نظر داشت. Product,Price,Place,Promotion چهار چیزی بود که کاتلر معرفی کرد. باید مزیت محصول خود نسبت به رقبا را به خوبی مشخص کنید، اگر قیمت بالایی دارید علت آن چیست یا اگه ارزان می‌فروشید بخاطر کیفیت پایین‌تر است یا چیز دیگری، در چه کانال ارتباطی و مکانی امکان خرید وجود دارد و اگر قرار است ارسال شود هزینه ارسال به عهده کیست و در نهایت شروع به پروموت یا ترویج محصول کنید. این راهی بود که کاتلر به عنوان بازاریابی نوین معرفی کرد و الان به عنوان بازاریابی سنتی شناخته می‌شوند.

هرچند به تعداد این 4P هرروز افزوده شد و تعداد زیادی رسید ولی همان آمیخته بازاریابی فیلیپ کاتلر به عنوان مادر این مدل بازاریابی شناخته می‌شود و این آپدیت‌ها هم تا حد زیادی نتوانستند به محبوبیت طرح فیلیپ کاتلر برسند.

آمیخته بازاریابی 4E

با پیشرفت تکنولوژی و تغییر مدل‌های ارتباطی و مفاهیم جدیدی مثل دیجیتال مارکتینگ باید یک سری تعاریف جدید برای بازاریابی ارائه می‌شد. طرح جدیدی که باز هم نمی‌توان آن را بدون ارتباط با طرح فیلیپ کاتلر دانست. در مدل 4E بجای Product از Experience استفاده شد که یعنی چه تجربه و حسی برای مخاطب محصول ایجاد میکنید. برای Price از Exchange نام برده شد که به این معنا بود که در بین پیشنهادات متنوع و جذاب ما چه پیشنهاد متفاوتی نسبت به رقبا ارائه می‌دهیم که ارزش تبادل داشته باشد. برای Place گفته شد Everywhere که یعنی در تمامی نقاط تماس ممکن باید یک تجربه خوب و مفید به مخاطب ارائه داد و در نهایت برای Promotion از Evangelism استفاده کردند که یعنی مخاطب و مشتری خود خواسته به سمت شما حرکت می‌کند و سعی در تبلیغ شما به عنوان یک کانال تبلیغاتی دارد.

در تمامی این مفاهیم تکیه بسیار زیادی بر تجربه و ایجاد یک حس لذت بخش در مخاطب شده. چیزی که شما را موفق می‌کند تکیه بر همین ساخت تجربه خوب و ماندگار برای مخاطبین است.

شاید هنوز هم خیلی از کسب‌وکار‌ها نه آشنایی با این مدل داشته باشند و نه نیازی به آن حس کنند ولی برای آینده نمی‌توان بدون نوآوری و توجه به پیشرفت‌ها موفق بود. باید دید در چه حد می‌توانید چنین طرح‌هایی را در حوزه کاری خود پیاده کنید و از آن به بهترین شکل در جهت اهداف خود پیش بروید.

جستجو